img not found!
img not found!

Hakkımızda

Kida Okulları Hakkımızda

Hakkımızda

Çocukluğun gerçek ihtiyaçlarına cevaben kurulan Kida Okulları, Waldorf Pedagojsi'ni temel alan kendine özgü sistemiyle
Anaokulu (Erken çocukluk evresi) ve İlkokul (Akademik çocukluk evresi) çağlarına yönelik ödevsiz, teknolojisiz, telaşsız br eğitim deneyimi sunuyor.

Çocuğun biricikliğini görmezden gelen 'başarı' endeksli eğitim modellerinin aksine; kendini ve duygularını tanıyan, özgür, özgün, öz güven ve öz denetimi olan çocukluk için çalışırız.

Akademik bilginin coşkulu br merakla kalıcı öğrenmeye dönüştüğünü biliriz.

Meb müfredatı yanında; iki yabancı dil (İngilizce- Almanca), ekolojik tarım uygulamaları, el sanatları (keçe-örgü-dikiş- seramik- balmumu), temel marangozluk, temiz içerikli organik mutfağı, Waldorf pedagojisinin şifası ile okullarımıza sizi bekliyoruz!

Amacı şehir çocuklarının doğal yaşamı gerçekten deneyimleyerek, sanat, yabancı dil ve oyunla buluşmalarını sağlamak olan Kida Okulları pedagojik, organik ve ekolojik bir okul.

Kurumlarımızdan mezun olan bir çocuk, özgüveni- özdenetimi oturmuş, kendini seven, kendini tanıyan, çocukluğuna doymuş, sanat ile ilgili, günlük hayatında yabancı dil konuşabilen ve akademik yaşama hazır bir dünya insanı olacak.

img not found!
img not found!
img not found!
img not found!

Eğitim Modelimiz

Kida Eğitim Modeli’nde irade gelişiminin altyapısı olan fiziksel aktivite, oyun, hayal gücü, yaratıcılık, yemek pişirme, marangozluk, bahçe işleri, el işleri, anlamlı ve gerçek çalışmalar yapılır.